Broşür Tasarım Programı – Pratik ve Bedava

Hayatımız seçimlerle doludur, hep öyle olmuştur ve olmaya devam edecektir. Bu bir döngü olmakla beraber, her an ve her şekilde karşımıza çıkmaktadır. Markete alışverişe gittiğimizde, alacaklarımızı seçerken belli kıstasları göz önüne almamız gerekir. Kendi adıma konuşmam gerekirse, kalite aradığım özelliklerin en başında gelmektedir. Fiyatına göre seçeceğimiz ürünler her ne kadar uygun görünse de, kalite sağlamadığı sürece tatmin edici değildir. Ya hem kaliteli olup hem de fiyatı çok uygun olanlar? Çok nadiren dediğinizi duyabiliyorum. Peki, hem kaliteli olup aynı zamanda bedava olması? İşte size böyle bir olasılığın nasıl gerçek olabileceğinden bahsetmek istiyorum. Adı Yumpu Publishing.

Serbest olarak evden çalışıyor ve müşterilerime değişik hizmetler sağlıyorum. Grafik tasarımı, 3 boyutlu tasarım ve simülasyon, kurumsal kimlik çalışmaları, lokalizasyon ve daha sayamadığım farklı bir sürü görsel proje alanda faaliyet göstermekteyim. Bu nedenden dolayı hâlihazırda çalıştığım kişi ve kurumlarla veya potansiyel müşterilerle internetten sürekli olarak temas halinde olmam gerekiyor. Çalışma örneklerimi istedikleri zaman genellikle e-posta olarak paylaşıyorum ama bazen sıkıntı da olmuyor da değil. Özellikle toplu olarak bir portfolyo çalışması istendiği zaman, değişik örnekleri bir araya toplamak çok vaktimi alıyordu.

İnternet üzerinde bu konuda araştırma yaptığım zaman karşıma çıkan çözümlerden birisi Yumpu Publishing idi. Diğer online broşür programlarına kıyasla bariz bir fark gördüğüm bu broşür tasarım programı hakkında biraz bilgi vermek istiyorum.

Broşür Tasarlamanın En Kolay Yolu

Elimde bulunan portfolyo örneklerini toparladıktan sonra bir PDF dosyası haline getirmiştim. Kişisel çalışmalarımı internet üzerinde paylaşmak çok daha önceleri aklıma gelen bir düşünceydi. Fakat uzun yıllar boyunca böyle bir hizmeti sağlayacak bir program veya internet sitesi bulamamıştım. Belki bu sektörde çok eski olduğumdan olabilir; sonuçta çalışma hayatına başladığım ilk zamanlarda telefon kullanarak internete giremiyordum!

Arayışlarım sonunda meyvesini vermeye başladı ve broşür tasarım programı ile ilgili birkaç alternatif buldum. Aynı gün içerisinde üye oldum ve denemeye başladım. Bulabildiğim broşür örneklerini karşılaştırarak nasıl bir yol izlemem gerektiğine karar vermem gerekiyordu. Denediklerim arasında kullanıcı uyumlu iki tanesi arasında kararsız kaldım. Daha ayrıntılı baktığım zaman, bana sağlayacağı özellikleri Issuu’dan daha kapsamlı olan Yumpu Publishing’yu tercih ettim. (Özellikle diğer sitede, daha broşür örnekleri göremeden karşınıza çıkması muhtemel bir ödeme planı söz konusu olunca seçiminiz daha da kolay olabiliyor!)

Basit birkaç denemenin ardından hemen kolları sıvadım. Sitede bulunan video linkine tıklayarak basitçe neler yapabileceğimi öğrendikten sonra siteyi daha kapsamlı olarak incelemeye başladım. Öncelikle broşür örneklerini inceleyerek PDF dosyasını hazırlamaya koyuldum. Çalışma örneklerimin yer aldığı PDF dosyası hazır olduğunda siteye yüklemek için gerekli talimatları uygulamaya başladım. Yükledikten sadece birkaç dakika içerisinde online broşürüm kullanıma hazır durumdaydı. Böyle bir broşür tasarım programının vaktiyle işlerime sağlayacağı kolaylığı düşünerek içimden bir ah çektikten sonra diğer özelliklere göz atmaya devam ettim.

Kendinizi ve Ürününüzü Tanıtmak için Mükemmel Bir Çözüm

Amacım broşür tasarım programı ile portfolyomu müşterilerime iletmek, müşterilerimin portfolyoma ulaşmasını sağlamaktı. Ama siteyi inceledikçe istediğimden çok daha fazla özelliği olduğunu fark ettim. Bunlardan sadece birisi olan SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) özelliği sayesinde, verdiğim hizmetin hem yerel hem de uluslararası platformlarda çok sayıda insana ulaşması sağlanıyor.

Bu sayede sadece ürün ve hizmetlerinizi tanıtmakla kalmayıp ayrıca efektif olarak tanıtımınızı yapıyor ve işinizi daha da büyütebiliyorsunuz. Avantajlarından diğer bir tanesini düşünmek gerekirse, belki de özene bezene kurduğunuz internet sitenizin insanlara ulaşması için yaptığınız bin bir türlü emek ve masrafın aslında tek bir kalemde ve ayrı bir platformda temsilini sağlamış oluyorsunuz. Sadece bir broşür tasarım programı kullanarak bunları yapmak artık çok mümkün. Sağlayacağı imkanlar saydıklarım ile kısıtlı olmamakla beraber, online broşür hazırlayarak bir dünya özelliği kullanmanızı da sağlamakta. Kısaca bazı özelliklerini madde halinde saymam gerekirse;

  • Tamamıyla ücretsiz ve istediğiniz sayıda dijital yükleme yapma olanağına sahipsiniz. (Ekstra bazı hizmetler için ödemeli opsiyonlar mevcut fakat ücretsiz versiyonu yapmak istediğiniz her şey için yeterli)
  • Bilgisayar ve mobil cihazların hepsinde kullanabiliyorsunuz.
  • Google vb. gibi arama motorlarıyla tamamen optimizasyon edilmiş.
  • Kendi kişisel ve kurumsal markanızı kullanabiliyorsunuz.
  • Embed seçeneğiyle Facebook, internet siteleri, online alışveriş ve blog gibi favori platformlarda paylaşma olanağı sağlıyor.
  • Tüm sosyal medya ağları ile tam entegrasyonu olduğundan online broşürünüzün büyük bir hızla yayılmasını sağlıyor.
  • Görsel video ve işitsel ses dosyalarını broşür tasarımına dâhil edebiliyorsunuz.
  • En önemlisi, tüm bunları yaparken birinci sınıf bir hizmet alıyorsunuz.

Broşür Tasarım Programı ile İşinizi Büyütün, Dünyanızı Değiştirin

Yukarıda belirttiğim özellikler sayesinde hem geniş kitlelere ulaşabilir hem de tanıtmak istediğiniz ürün ve servisi proaktif bir şekilde pazarlayabilirsiniz. Kolaylaştırılmış dijital okuyucu simülasyon arayüzü sayesinde müşterileriniz yayınladığınız broşür örneklerini rahatça okuyabilirler. Platformun bulut depo özelliği sayesinde yarattığınız her bir katalog, magazin veya tanıtım sürekli olarak ulaşılabilir şekliyle sizin ve müşterilerinizin hayatını oldukça kolaylaştıracaktır.

Kendi adıma konuşmam gerekirse, bu broşür tasarım programına alışmam çok kısa bir süre aldı ve tüm özelliklerini etkin bir şekilde kullanmaya başladım. Uzun soluklu bir çalışma ortamı düşündüğüm için tüm özelliklerinin sunulduğu aboneliğe bile geçmeyi düşünebilirim. Sağladığım her türlü hizmet ve iş için ayrı ayrı yüklemeler yapabilme olanağı, bugünlere gelene kadar yaptığım tüm tanıtım girişimlerinin belki de en faydalısı olacak. Böylece her geçen sene teknolojiye nasıl ayak uydurmam gerektiğini ve internet sitesini yenilemeyi değil, broşür hazırlama programını faydalı bir şekilde kullanarak ve gereksinimlerimi minimuma çekerek çok daha etkili bir tanıtım yaparak işimi geliştirmeyi düşüneceğim.

İşin en enteresan yanı, broşür tasarım programı ile müşterilerime istedikleri dosyaları gösterdikten sonra, müşterilerimden bir tanesinin beni arayıp bilgi almak istemesi oldu. Her ne kadar aynı iş alanında faaliyet göstersek bile, farklı şirketleri de olduğu için ona çok cazip gelmiş olacak ki telefonda konuşurken bana değişik meşgaleleri ile ilgili nasıl yükleme yapacağını sordu. Sadece bir saat içinde hem grafik tasarım şirketi için online bir broşür tasarladı hem de kendi kişisel hobisi olan fotoğrafçılıkla ilgili bir tanıtım hazırladı. Konuşmanın sonlarına doğru o kadar konsantre olmuştu ki konuşacağımız iş bile geri planda kaldı!

Sonuç olarak kısaca özetlemek gerekirse, Yumpu Publishing’da bir broşür tasarım programında istediğiniz her türlü özellik fazlasıyla mevcut. Mesleğiniz, meşgaleniz ne olursa olsun, yapacağınız online broşürlerle ulaşmak istediğiniz kitlelere ulaşabilirsiniz. Bu şekilde hayalinizi kurduğunuz aktif ve başarılı tanıtımı çok basit bir şekilde sağlayabilirsiniz. Bu sitenin varlığından haberim olduğu zamandan beri müşteri sayımın hatırı sayılır bir şekilde arttığını ifade etmem gerekir. Eğer işten başımı kaldırabilecek boş bir vaktim olursa, hobilerimle ilgili bir ekleme yaparak farklı alanlarda da diğer kişilere ulaşmayı diliyorum! Umarım siz de bedava sahip olacağınız bu harika deneyim ile hayatınıza çok farklı renkler ekleyebilir, ürünlerinizi /şirketinizi /hobilerinizi insanlarla paylaşma olanağına sahip olabilir ve 20 milyonu aşkın paylaşımın yapıldığı bu güzel ve eşsiz platformda yerinizi alabilirsiniz. : )

Broşür Tasarım Programı – Pratik ve Bedava

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *